فرایند داوری مقاله

 | تاریخ ارسال: 1397/10/5 | 
فرایند داوری مقاله:
پیش نویس مقالات به حداقل دو نفر داور که دارای صلاحیت کافی در مورد موضوع آن باشند ارسال می­شود. روند داوری کاملا محرمانه (Double blind) بوده و داوران و نویسندگان از هویت یکدیگر اطلاع ندارند. نظرات داوران برای نویسنده مسئول ارسال شده و از ایشان خواسته می­شود تا در حداقل زمان ممکن اصلاحات خواسته شده را به دفتر مجله ارسال نماید. این روند تا تامین نظر داوران و هییت تحریریه ادامه خواهد یافت و ممکن است به چند نوبت اصلاح برسد.
پذیرش پیش نویس مقاله پس از انجام کلیه اصلاحات خواسته شده توسط مجله وتایید نهایی توسط نویسنده مسئول، به ایشان اعلام خواهد شد و سپس مقالات پذیرفته شده در نوبت چاپ قرار خواهند گرفت. تغییر در اسامی و یا ترتیب نویسندگان تنها در صورت ارسال درخواست کتبی نویسنده مسئول وشخص ذینفع، قبل از ارسال پذیرش مقاله امکان پذیر خواهد بود. نویسندگان در تمام این مراحل می­توانند از وضعیت مقاله خود از طریق وب سایت مجله اقدام نمایند.
تایید نهایی: یک فایل الکترونیک قبل از چاپ مقاله به نویسنده‌ی مسئول ارسال می‌شود تا اشتباهات احتمالی را اصلاح نماید. اصلاحات بایستی به وضوح روی فایل PDF –Word نهایی اعمال شده و در اسرع وقت به دفتر مجله ایمیل شوند.
مدارک ارسال شده: زمانی که مقاله چاپ شد، تمام موارد ارسالی شامل متن مقاله، اشکال و غیره تنها شش‌ماه نگهداری شده و سپس امحاءمی‌شوند.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 2923 بار   |   دفعات چاپ: 515 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی شهید صدوقی یزد می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 CC BY-NC 4.0 | The Journal of Medical Education and Development

Designed & Developed by : Yektaweb