دوره 17، شماره 3 - ( پاییز 1401 )                   جلد 17 شماره 3 صفحات 167-167 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد
چکیده:   (219 مشاهده)
شماره پاییز 1401 مجله پیش روی شماست. در این شماره مقالاتی در حوزه "برنامه آموزشی با استفاده از روش بحث مبتنی بر مورد" توسط کشمیری و همکاران و نیز بیان تجربه روش آموزشی cooperative learning  در قالب نامه به سردبیر توسط حیدری و همکاران منتشر می­شود که مطالعه آن­­ها را به علاقه ­مندان توصیه می نمایم. عوامل مؤثر در بکارگیری شواهد پزشکی در طبابت بالینی از موضوعات مهمی است که در مقاله امان­اللهی و همکاران به آن پرداخته شده است.
در این شماره، دکتر سلاجقه  (در قالب نامه به سردبیر)، به ارزشیابی برنامه آموزش پزشکی پرداخته که نکات جالبی در آن متذکر شده است.
این مجله به مقالات تاریخی در زمینه آموزش پزشکی نیز می پردازد. در این شماره،  مقاله گلشنی بر روی آموزش پزشکی در دوره سامانیان پرداخته که مطالعه آن را به علاقه­مندان به مباحث تاریخ پزشکی توصیه می­نمایم.
توانمندی در مدیریت آموزشی از دیدگاه دانش­آموختگان موضوعی است که از اهمیت ویژه­ای برخوردار است. سپهر و همکاران این موضوع را در برنامه درسی دانشجویان رشته های مختلف دوره دکترا بررسی نموده اند که مطالعه آن را توصیه می­نمایم.
هنگام نوشتن این سخن، میزبان "جناب آقای دکتر ابوالفضل محمدی" از دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی هستیم که در شماره آینده گزارشی از اقدامات اخیر دبیرخانه شورای آموزش پزشکی پس از بررسی، در جلسه هیئت تحریریه مجله قرار خواهد گرفت.
 
واژه‌های کلیدی: سخن سردبیر
متن کامل [PDF 303 kb]   (97 دریافت)    
نوع مطالعه: نامه به سردبير | موضوع مقاله: آموزش پزشكي
دریافت: 1401/9/21 | پذیرش: 1401/9/21 | انتشار: 1401/9/21

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.