دوره 16، شماره 3 - ( پائیز 1400 )                   جلد 16 شماره 3 صفحات 193-188 | برگشت به فهرست نسخه ها


XML English Abstract Print


دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، یزد، ایران. ، s.jambarsang@gmail.com
چکیده:   (413 مشاهده)
              مقدمه: این مطالعه با هدف طراحی راهنمای یادگیری دوره کارشناسی ارشد آمار زیستی انجام شده است.
روش بررسی: به منظور تدوین راهنمای یادگیری،  بررسی متون انجام و با استفاده از نظرات متخصصین نسخه اولیه راهنمای یادگیری تدوین شد.در گام دوم راهنمای یادگیری تدوین شده به صورت پایلوت در اختیار دانشجویان، فارغ­التحصیلان و مدرسین آمار­زیستی گروه آمار زیستی دانشگاه شهید صدوقی قرار گرفت.در گام سوم نظرخواهی در رابطه با شاخص روایی ظاهری و محتوایی از دیدگاه صاحبنظران این رشته که استادان آمار زیستی سراسر کشور بودند، به صورت الکترونیکی انجام شد.
نتایج: راهنمای یادگیری حاضر شامل مروری بر عناوین دوره، اهداف و نتایج یادگیری، پیش­نیازهای آموزشی، جدول زمانبندی راهبردهای یادگیری، فرصت­های یادگیری، ارزیابی و منابع بیشتر برای مطالعه است. این عناوین در متن حاضر به صورت خلاصه ارائه شده است. شاخص روایی ظاهری و محتوایی به ترتیب 87% و 92% گزارش شد.
نتیجه‌گیری: به نظر می­رسد دسترسی به راهنمای یادگیری در شروع دوره کارشناسی ارشد آمار زیستی می­تواند فراگیر را بهتر در مسیر یادگیری قرار دهد و لزوم تدوین یک راهنمای یادگیری واحد در سطح ملی می­تواند کارگشا باشد.
متن کامل [PDF 545 kb]   (145 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: آموزش پزشكي
دریافت: 1400/5/4 | پذیرش: 1400/6/10 | انتشار: 1400/9/10

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.